Albert Wesker

Základní informace

Albert Wesker je největším bossem herní série Resident Evil a člověkem, který dokončil pád společnosti Umbrella a chtěl ovládnout svět. Wesker se narodil vysoce inteligentním rodičům, kterým byl Umbrellou unesen a zařazen do projektu "Weskerův plán" nebo také jinak "Weskerovi děti". Do tohoto projektu bylo zařazeno více než sto dětí ze všech zemí světa. Jedině on ale přežil podanou testovací dávku viru. Byl vyslán do výzkumného zařízení v Raccoon city a svým chováním začal být pro Spencera jedinečným. Nechal jej vystudovat na univerzitě v Raccoon city společně s W. Birkinem, se kterým se zde Wesker spřátelil a oba byli zařazeni mezi vědce Umbrelly. Wesker si mimo práci v Umbrelle vytvořil kariéru kapitána u týmu S.T.A.R.S. na raccoonské policejní stanici.

Historie Alberta Weskera

Arklayské hory


Tehdy ještě normální Albert Wesker jako kapitán speciálního takticko-záchranného týmu S.T.A.R.S. policie v Raccoon city vyráží společne se svým týmem alpha na pátrání po týmu Bravo, se kterým selhala komunikace kdesi v Raccoonském lese v oblasti Arklayských hor. Nikdo z jeho týmu však netuší, že je to jedna velká past. Ozwell E. Spencer mu totiž zadal úkol, přivést S.T.A.R.S. do jeho vily. Když jsou vysazeni, naleznou havarovanou helikoptéru bravo týmu a po chvilce na ně zaútočí hladový T-virem nakažení psi. Všichni vezmou nohy na ramena a běží za Weskerem až do již zmíněné Spencerovi vily. Netrvá ale dlouho a Wesker se vytratí. Jelikož je jedním z vědců Umbrelly, tak toto místo moc dobře zná a ukryje se do podzemních laboratoří pod vilou, ve kterých pracoval a dokončuje zde projekt "Tyrant T-002". Spencer si myslel, že S.T.A.R.S. tým ve vile plné nástrah v podobě zombie a monster zahynou, jenže se mýlil. Jill nebo Chris dle toho za koho zrovna hrajete se dostanou až do laboratoří, kde naleznou fotku vědců, na které je i Wesker. Je jim to ihned jasné. Dále v nejníže položené laboratoři právě s Tyrantem T-002 najdou Weskera, který do svého těla vpichuje virus. Následně aktivuje Tyranta ve velké kapsuli, a stoupne si před ni. Tyrant Weskera probodne a odhodí. Wesker ale nakonec z areálu vily Ozwella Spencera unikne. Za to, že přežil, může onen virus. Ten dokonale ovládl a díky všem okolnostem získává neuvěřitelné schopnosti síly a rychlosti.


Rockfort Island

Wesker se vydává na ostrov Rockfort Island, který už několik desítek let řídí familie Ashfordových, jejíž předek - Edward Ashford byl jedním ze spoluzakladatelů společnosti Umbrella. Wesker sem jde za jediným cílem - získat virus s názvem "T-Veronica virus", který byl Edwardem vyvinut krátce před narozením jeho syna Alexandra. Wesker na ostrov přinese T-virus, který zde vypustí a vyčká, až se nákaza roznese. Po pár hodinách jsou veškerý vězni společně s personálem nakaženi a stávají se z nich zombie. Po vzorku T-Veronica viru pátrá na tomto ostrově a zjišťuje, že tu není. Přitom potkává Chrise Redfielda, jeho dřívějšího podřízeného v týmu S.T.A.R.S. u raccoonské policie. Bude mu říkat, že ho dlouho neviděl: „Long time no see, Chris" Ten mu odpoví s tím, jaktože stále žije. Wesker k němu přiběhne a chytí Chrise pod krkem. Ten mu po chvilce dá pěstí a Weskerovy upadnou brýle. Chris se nestačí divit, když uvidí jeho červené oči. Nato se v zádi laboratoře ozve hlasité chechtání Alexie z monitoru a Wesker se otočí a řekne: „Alexia?". Wesker se vydá pátrat po T-Veronica viru na Antarktidu. Tam ale také neuspěje. Utká se v boji s Alexií jako s monstrem se schopnostmi hoření a rozhazováním ohně okolo sebe. Wesker po chvilce boje utekl a nechal tam Chrise, který se skrýval za sloupem. S pátráním po viru neuspěl, poté už jen sleduje, jak Chris a Claire odlétají stíhačkou pryč z výzkumného zařízení Antarktidy a stihne utéct dříve, než vše exploduje.
 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one