Chris Redfield

Chris dříve působil jako policista ve speciálně-taktickém záchranném týmu S.T.A.R.S. na policejní stanici v Raccoon City. Po vyhlazení Raccoon City začal pracovat pro organizaci BSAA, v níž působí doposud. Již od incidentu ve vile O.E.Spencera se snaží dopadnout Alberta Weskera, čehož se mu podaří dosáhnout právě v pátém díle. Chris má mladší sestru - Claire Redfield, která Chrise hledá v Raccoon City a na Rockford Island a nakonec se podaří nalézt Claire Chrisovi.

Právě v šestém díle velí oddílu BSAA a snaží se zabránit bioterorismu. Když mu Carla Rademes zabije většinu jednotky, je zaslepen touhou se pomstít. Carle se podaří učinit zabít větší část jednotky znovu o několik měsíců později. Chris nakonec s Piersem Carlu dostihnou, ale ta je střelena Simmonsovými lidmi a padá z vysoké výšky. Chris to bere jako hotovou věc a odejde. Na konci hry se utkají s monstrem zvaném "Haos" , které společně s již zmutovaným Piersem poráží.

ZAJÍMAVOST: Chrisova kampaň končí jeho obědem v nějakém hostinci v prosluněném prostředí.Zdá se, že by se toto prostředí nemuselo lišit od toho, ve kterém se vyskytnul Jake Muller na konci Adina scénáře. Kdo ví, třeba bude v dalším díle tato dvojice nějak spolupracovat.