Leon Scott Kennedy

  Leon Scott Kennedy, jak se celým jménem tento současný agent jmenuje, začínal jako nováček u policejního sboru v Raccoon City v Resident Evil 2.

 Raccoon City
Leon přijíždí do města na první den své služby o policie, když nachází uprostřed silnice mrtvolu, kvůli které zastaví a jde zjistit, zda-li je opravdu mrtvá. Za ním se mezitím nahromadí zombie a muž, který ležel uprostřed silnice, Leona napadne a ten vezme nohy na ramena a zdáchne se do nebližší zapadlé uličky, kde se setkává s Claire Redfieldovou, která pátra po svém bratrovi - Chrisovi.
  Leon zastřelí zombii, která se snaží Claire napadnou a uniknou do blízkého policejního auta, s kterým ujíždějí městem plným zombií. Na zadním sedadle jedna z nich překvapí Leona, který dupne na brzdu a zombie prolétne oknem ven. Ze zatáčky nedaleko se vyřítí cisterna, kterou řídí nakažený a stále jede za dvojicí. Nakonec to skončí havárií a Leon s Claire jsou rozdělení.
  V Resident Evil 2 poprvé potkává Adu Wongovou, s kterou chvílemi spolupracuje a která má za úkol najít vzorek G-viru pro Weskera, ale to Leon netuší.
  Leon, již společně s Claire na policejní stanici objeví jedenáctiletou dívku - Sherry Birkin. Na konci hry se Leon utká s jejím otcem Williamem a unikají podzemním vlakem pryč od města.