Nikolai Ginovaef

  Nikolai působil jako nemilosrdný agent v U.B.C.S. (Umbrella Biohazard Counter-measure Service) pod krycím jménem "Stříbrný vlk". Byl konkurentem Hunka, který velel jednotce U.S.S. komando, a kterému Hunk velil.
   Nikolai pochází z Moskvy z Ruska, kde dříve působil jako člen speciálních armádních sil Spetsnaz. Po rozpadu Sovětského svazu byl Nikolai se spoustou dalších vojáků včetně Mikhaila Victora, najat Umbrellou do služby polovojenských sil. Zde sloužil jako seržant.
  V září 1998, kdy byly jednotky U.B.C.S. vyslány evaukovat přeživší z Raccoon City, byl Nikolai napojen na špionážní organizaci známou jako "Dozor". Pro tu měl získat, co nejvíce informací o zombiích a biorganických zbraních (B.O.W.)
  Při tomto incidentu utrpí Nikolaiova jednotka Delta Platoon velké ztráty a přežije pouze on, Mikhail Victor, Carlos Oliveira a Jill Valentine.
  Nikolai se snaží zabít Carlose tím, že nastraží výbušniny v nemocnici, ve které se Carlos nachází. Carlos odtud utíká dříve, než nemocnice exploduje.
  Nikolai měl za úkol také získat vzorek krve projektu "Thanatos"´. Akce se zvrtne a Thanatos zabíjí mnoho členů U.B.C.S. Nikolai také zabíjí vědce Grega Muellera a výbušninami ničí univerzitu, odkud měl vzorek získat.
 
  Dále se vyskytne Nikolai v Raccoonském parku, kde se potká s Jill Valentine a prozradí svůj úkol. Následně se s Jill setkává ještě ve spalovně, kde na ní zaútočí a je jen na rozhodnutí hráčů, zda-li zemře vaší rukou, když na vás bude útočit bojovou helikoptérou nebo ho zabije Nemesis a nebo může v klidu odletět a přežít.