Albert Wesker

Arklayské hory

Tehdy ještě normální Albert Wesker jako kapitán speciálního takticko-záchranného týmu S.T.A.R.S. policie v Raccoon city vyráží společně se svým týmem alpha na pátrání po týmu Bravo, se kterým selhala komunikace kdesi v Raccoonském lese v oblasti Arklayských hor. Nikdo z jeho týmu však netuší, že je to jedna velká past. Ozwell E. Spencer mu totiž zadal úkol, přivést S.T.A.R.S. do jeho vily. Když jsou vysazeni, naleznou havarovanou helikoptéru bravo týmu a po chvilce na ně zaútočí hladový T-virem nakažení psi. Všichni vezmou nohy na ramena a běží za Weskerem až do již zmíněné Spencerovi vily. Netrvá ale dlouho a Wesker se vytratí. Jelikož je jedním z vědců Umbrelly, tak toto místo moc dobře zná a ukryje se do podzemních laboratoří pod vilou, ve kterých pracoval a dokončuje zde projekt "Tyrant T-002". Spencer si myslel, že S.T.A.R.S. tým ve vile plné nástrah v podobě zombie a monster zahynou, jenže se mýlil. Jill nebo Chris dle toho za koho zrovna hrajete se dostanou až do laboratoří, kde naleznou fotku vědců, na které je i Wesker. Je jim to ihned jasné. Dále v nejníže položené laboratoři právě s Tyrantem T-002 najdou Weskera, který do svého těla vpichuje virus. Následně aktivuje Tyranta ve velké kapsuli, a stoupne si před ni. Tyrant Weskera probodne a odhodí. Wesker ale nakonec z areálu vily Ozwella Spencera unikne. Za to, že přežil, může onen virus. Ten dokonale ovládl a díky všem okolnostem získává neuvěřitelné schopnosti síly a rychlosti.


Rockfort Island

Wesker se vydává na ostrov Rockfort Island, který už několik desítek let řídí familie Ashfordových, jejíž předek - Edward Ashford byl jedním ze spoluzakladatelů společnosti Umbrella. Wesker sem jde za jediným cílem - získat virus s názvem "T-Veronica virus", který byl Edwardem vyvinut krátce před narozením jeho syna Alexandra. Wesker na ostrov přinese T-virus, který zde vypustí a vyčká, až se nákaza roznese. Po pár hodinách jsou veškerý vězni společně s personálem nakaženi a stávají se z nich zombie. Po vzorku T-Veronica viru pátrá na tomto ostrově a zjišťuje, že tu není. Přitom potkává Chrise Redfielda, jeho dřívějšího podřízeného v týmu S.T.A.R.S. u raccoonské policie. Bude mu říkat, že ho dlouho neviděl: „Long time no see, Chris" Ten mu odpoví s tím, jaktože stále žije. Wesker k němu přiběhne a chytí Chrise pod krkem. Ten mu po chvilce dá pěstí a Weskerovy upadnou brýle. Chris se nestačí divit, když uvidí jeho červené oči. Nato se v zádi laboratoře ozve hlasité chechtání Alexie z monitoru a Wesker se otočí a řekne: „Alexia?". Wesker se vydá pátrat po T-Veronica viru na Antarktidu. Tam ale také neuspěje. Utká se v boji s Alexií jako s monstrem se schopnostmi hoření a rozhazováním ohně okolo sebe. Wesker po chvilce boje utekl a nechal tam Chrise, který se skrýval za sloupem. S pátráním po viru neuspěl, poté už jen sleduje, jak Chris a Claire odlétají stíhačkou pryč z výzkumného zařízení Antarktidy a stihne utéct dříve, než vše exploduje.


Španělsko

Albert Wesker vysílá do zapadlé španělské vesnice opět agentku Adu Wong. Ta má za úkol najít a získat pro Weskera parazita "Las Plagas", který pevně drží v rukou místní kult Los Illuminados. Na druhé straně je vyslán Jack Krauser, bývalý Leonův parťák z mise v jižní Americe. Ten má stejný úkol - najít parazita. Krauser měl snahu zařadit se do kultu Los Illuminados a jako důkaz musel unést dceru prezidenta spojených států - Ashley Graham. To se mu podařilo a byl zařazen. Krausera nakonec zabije Ada, která mu překazila plán, aby zabil Leona. Wesker totiž oběma dal příkaz Leona zabít. Když Leon zabije bosse kultu O. Saddlera, Ada z jeho zbytků vezme vzorek parazita a odlétá helikoptérou zpět k Weskerovi.