Leon Scott Kennedy

Leon Scott Kennedy, jak se celým jménem tento současný agent jmenuje, začínal jako nováček u policejního sboru v Raccoon City v Resident Evil 2.

 Raccoon City

Leon přijíždí do města na první den své služby o policie, když nachází uprostřed silnice mrtvolu, kvůli které zastaví a jde zjistit, zda-li je opravdu mrtvá. Za ním se mezitím nahromadí zombie a muž, který ležel uprostřed silnice, Leona napadne a ten vezme nohy na ramena a zdáchne se do nebližší zapadlé uličky, kde se setkává s Claire Redfieldovou, která pátra po svém bratrovi - Chrisovi.
  Leon zastřelí zombii, která se snaží Claire napadnou a uniknou do blízkého policejního auta, s kterým ujíždějí městem plným zombií. Na zadním sedadle jedna z nich překvapí Leona, který dupne na brzdu a zombie prolétne oknem ven. Ze zatáčky nedaleko se vyřítí cisterna, kterou řídí nakažený a stále jede za dvojicí. Nakonec to skončí havárií a Leon s Claire jsou rozdělení.
  V Resident Evil 2 poprvé potkává Adu Wongovou, s kterou chvílemi spolupracuje a která má za úkol najít vzorek G-viru pro Weskera, ale to Leon netuší.
  Leon, již společně s Claire na policejní stanici objeví jedenáctiletou dívku - Sherry Birkin. Na konci hry se Leon utká s jejím otcem Williamem a unikají podzemním vlakem pryč od města.

 Operace Javier
Agent Leon S. Kennedy se vydává společně se svým partnerem - Jackem Krauserem, zatknou překupníka zbraní,drog a obchodníka s T-veronica virem na černém trhu - Javier Hidalgo.
  Jejich cesta začíná v pralese a postupují do vesnice, kde najdou Javierovu dceru Manuelu, která zpívá monstru "Hilda Hidalgo", které bylo její matkou a Javierou ženou, než jí nakazil. Když Leona s Jackem spatří, přestane zpívat a Hilda na ně zaútočí.
  Nakonec Jack i Leon proniknou do paláce Javiera, kde konečně porazí Hildu a utkají se se zmutovaným Javierem. Po jeho porážce odlétají společně Jack,Leon i Manuela

 Španělsko

Leon je vyslán do Španělska na záchrannou misi, jejímž cílem je unesená dcera prezidenta USA, Ashley Graham. Zde se setkává s místním kultem, který vede Osmund Saddler. A aby toho nebylo málo, místní obyvatelé jsou infikovaní novým virem, který jim zanechává jejich schopnosti lepšího uvažování, používání zbraní atp. Virem nazvaným "Las Plagas",
  Leon si probojuje cestu až ke kostelu, kde je Ashley držena a osvobodí jí. Společně se pak vydají na hrad, kde se Leon znovu potká s Adou Wong. Ta je zde, aby získala vzorek parazitu Las Plagas, což se jí nakonec podaří.
  Ashley je znovu unesena a Leon po ní pátrá, než se mu jí podaří najít. Po cestě zabije i Ramona Salazara, který zmutoval. Ke konci hry poráží i Osmunda Saddlera a osvobozuje spoutanou Adu, která unikne ve vrtulníku. Hodí Leonovi klíče od vodního skútru, na kterém společně s Ashley unikají před výbuchem celehé ostrova.