Osmund Saddler

Osmund je finálovým bossem v Resident Evil 4. Je taktéž nejvyšším představitelem místního kultu Los Illuminados v neznámé Španělské vesnici. Saddler má možnost ovládat všechny své "poddané", kteří jsou napadeni parazitem Las Plagas. Jeho cílem je podstrčit tohoto parazita do celého světa a to pomocí prezidentovi dcery Ashley Graham , které parazita do těla aplikuje.

   Ta měla být poslána zpět domů do Ameriky, kde by nakazila svého otce - prezidenta Spojených států amerických a Saddler ho mohl ovládat. K únosu Ashley je proto najat speciální voják Jack Krauser, který Ashley unese a přivede do Španělské vesničky, kde po ní začne pátrat Leon S. Kennedy. Pro Krausere je to test vstupu do kultu, ale ve skutečnosti Jack pracuje pro Alberta Weskera.
  Ashley je držena v kostele za vesnicí, kde jí Leon osvobodí a poprvé se setká se Saddlerem. Poté se potkají ještě několikrát. Osmund zabije i Španělského policistu Luise Seru, který ukradl vzorek Las Plagas. Nechá i sestřelit helikoptéru, která měla vzorek vyzvednout.
   Později zajme i Adu Wong, kterou osvobodí ke konci hry Leon S. Kennedy.
  Saddler v sobě má, stejně jako ostatní vesničané, parazita Las Plagas, který je narozdíl od těch ostatních více vyspělý a Saddler ho dokáže ovládat. Na konci hry zmutuje ve velké monstrum, které Leon porazí.