Jill Valentine

Pro mnohé fanoušky známá a velice oblíbená postava Jill Valentinové se objeví i v pátem díle této série. Zprvu je ovládána parazitickým broukem od Alberta Weskera, ale poté co jí Chris a Sheva osvobodí, se Jill přidá k Joshovi, s kterým nakonec spolu s hlavní dvojicí uprchnou v helikoptéře.

Její příběh začíná na policejní stanici v Raccoon City u záchranného týmu S.T.A.R.S.. Společně s dalšími členy týmu Alpha letí pátrat po týmu Bravo do Raccoonského lesa. Nakonec se ocitnou ve vile O.E.Spencera, kde se to hemží monstry a zombíky. Nakonec uprchne.

Další příběh se odehrává ve třetím díle v zamořeném Raccoon City, kdy musí bojovat o svůj holý život nejen proti zombiím a všemožným monstrům, ale i proti téměř nezastavitelnému monstru zvané Nemesis, jehož cílem je jediné - Zničit členy týmu S.T.A.R.S.. I odsud se jí podaří nakonec prchnout v helikoptéře.

Prozatím posledním příběhem je pátý díl, kde se vyskytuje jako vedlejší postava a jako "poslíček" Alberta Weskera do doby, než jí Sheva a Chris strhnou parazitického brouka. Jill se připojí k Joshovi a ke konci hry spolu vyzvednou Chrise a Shevu helikoptérou uvnitř sopky po souboji s Weskerem.

Vyskytuje se v dílech:RE 1,RE 3:Nemesis,RE 5,RE 5:Desperate Escape,Mercenaries a další