Příběh

TENTO ČLÁNEK OBSAHUJE VELKÉ MNOŽSTVÍ SPOILERŮ!

Chris Redfield jede do Afriky,města Kijuju vyšetřovat výskyt bioorganických zbraní. Hned na počátku se k němu připojí Sheva Alomar - africká BSAA agentka. Jejich prvním cílem bude podpořit tým Alfa vedený kapitánem DeChantem. Když dvojice na místo dorazí, najdou zmasakrovaný tým Alfy a polomrtvého DeChanta, který jim stihne ještě předat důležité informace, poté umírá. Ten, kdo za tím stojí - Ricardo Irving, prozatím uniká. Dvojice se jej vydají hledat a krytí jim poskytuje Kirk z vrtulníku, avšak ten havaruje kvůlo Kipepeo. Vydají se proto na místo havárie, aby zachránili zbylé členy, ale přijdou pozdě. Místo napadnou domorodci nakažení virem Las Plagas. Chrise a Shevu zachrání tým Delta vedeným Joshem Stonem. Ten Chrisovi předá informace o tom, že Jill Valentine je mrtvá. Úkol zůstává stejný - chytit Irvinga. Když se s ním setkají tváří v tvář, Irving pomocí své kolegyně v plášti uniká a proti dvojici pošle obřího "Popokarimu" , kterého dvojice zabije a pak odjíždí společně s Davem z týmu Delty na jejich shromáždiště. Jsou následováni nakaženými domorodci na motorkách a nákladních autech, kterých se zbaví až kousek před shromáždištěm, kde zjistí, že tým Delta byl vyvražděn obrovským "Ndesu" , kterého Sheva s Chrisem porazí.

Oba agenti dále pátrají po Irvingovi a po tom, co se děje.Naleznou Joshe Stone živého a Irvinga najdou v ropné rafinérii, kde opět uniká. Kapitán Josh Stone na poslední chvíli zachrání Chrise a Shevu  z vybuchující rafinérie. Společně se jim podaří Irvinga nalézt a dvojice přeskakuje z člunu na loď, kde se utkají se zmutovaným Irvingem, kterého nakonec porazí. Ten je pošle do jeskyní. Tam se agenti vydají a přes obřadní místa Ndipyů se dostanou do bývalé továrny Umbrella Corporation, nyní sloužící společnosti Tricell. Zde zjišťují, že ani Wesker, ani Jill nejsou mrtví. Právě Wesker vytvořil nový virus - Uroboros, se kterým chce zničit a ovládnout svět. Přes všechny nástrahy se nakonec Chris se Shevou postaví tváří v tvář Weskerou a záhadné ženě v plášti - Jill Valentine. Ta je ovládáná parazitickým broukem a bude se vás snažit zabít. Wesker vám řekne, že má na vás jenom sedm minut. Poté odejde a nechá Jill samotnou proti vám bojovat. Společnýma silama jí sundáte brouka z těla a Jill je zase schopna svého myšlení a chce Chrisovi se Shevou pomoc. Ti odjíždí výtahem pryč a Jill tam nechají. Ta uprchne společně s Joshem.

Chris a Sheva nastupují na loď, na které se znovu s Weskerem utkají a píchnou mu látku, kterou si Wesker musí brát v určitý čas, jinak mu ublíží,a to ho oslabilo. Další souboj je v tryskáči, kterým se snaží Wesker infikovat svět, ale havarují ve žhavé sopce. Zde začíná poslední souboj a Wesker je konečně poražen. Pro Chrise a Shevu přilétá vrtulník, ve kterém je Josh a Jill a odlétají spolu, když se Wesker zachytí lyže vrtulníku a snaží se ho strhnout do žhavé lávy. Oba agenti vystřelí do Weskera raketu z raketometu a všichni čtyři odlétají pryč.