Návod

CLAIRE
Po scéně, kdy se Claire dostane do basy, se vám otevře inventář. Přečtěte si manuál a equipněte si zapalovač. Potkáte Rodriga, který vám odemkne celu. Po scéně z cely vemte zelenou rostlinu, na židli jsou náboje do pistole a na stole leží nůž.
Opusťte místnost, můžete se uložit, ze země vedle stolu vemte náboje a vyjděte po schodech nahoru. Jděte přes hřbitov, ale zaútočí na vás armáda mrtvol. Tak je podřízněte a utečte dál, ale kvůli kufříku, který vypadl z auta se tu ještě budete muset vrátit.
Potkáte Steva a ve scéně Claire sebere pistol. Prohledejte mrtvolu a najdete další náboje. Velkou bránu zatím neotevřete, tak se vydejte do dveří opodál. Jděte do malého domku (na ochozu před dveřma je zelená rostlina). Zde proti vám budou stát tři zombie. Zabijte je a můžete si vzít z horní části zelenou bylinu, z poličky náboje do pistole, v kuchyni je na zdi mapa a vydejte se do ložnice. Na posteli je vězňův deník. Ve sprchách oberte mrtvolu o náboje a potom si vemte jedny z poličky. Rychle pozabíjejte zombie a vemte si nové zbraně - M-100P. Utečte z domku ven, oběhněte si jej a vejděte na dvorek s gilotinou.
Dejte si pozor na zombie a vstupte do budovy. Kvůli blbému ochrannému systému budete muset dát do boxu všechno metalového....tedáá...všechno z kovu - takže náboje, zbraně, zapalovač atd. Projděte chodbou a vstupte do místnosti, kde uslyšíte cvakání. Seberte fax a jděte hlouběji do místnosti. Potkáte Steva. Po krátké konverzaci se budete moci uložit. Ze stolku nezapomeňte vzít emblém sokola. Stiskněte spínač u kterého stál Steve, a vraťte se o místnost zpět.
Jsou zde dvoje granáty a sprej první pomoci. To všechno teď nechte být a přečtěte si používací manuál k duplikačnímu stroji poblíž. Otevřete panel a vložte do něj emblém sokola. Teď se vraťte před budovu (vemte si nějakou zbraň) a otevřete garáž. Zabijte zombie, z garáže vemte hasičák, z gilotiny klíč a vydejte se pro kufřík na hřbitově. U domku vás přepadnou psi, takže pozor.
Uhaste oheň a seberte kufřík. Vlezte do inventáře a onen kufr prozkoumejte. Stiskněte tlačítko a získáte nějaký plátek a dokument. Vracejte se zpět ke stroji, ve kterém je emblém sokola. Jakmile budete u domku, odemkněte si klíčem z gilotiny branku, ať si to nemusíte obíhat.
V budově si zase odložte a projděte chodbou. Na druhé straně vstupte do chodby s něčím kovovým, ať se spustí roleta. U stroje použijte plátek a seberte emblém sokola vyrytý do onoho plátku. Vypněte alarm a přeběhněte chodbu. Seberte si z boxu věci (vemte i hasičák, ještě se bude hodit), spusťte rolety a jděte k bráně, u které jste poprvé potkali Steva.
U brány použijte emblém a jděte k mostu. Velký je blokován autem, takže si to oběněte po malém můstku. Z auta si vemte náboje a opodál jsou dvě zelené rostliny. Bednu z mostu si přisuňte k dalším bednám, přeběhněte po nich ke schodům a vyjděte úplně nahoru. Dávejte si pozor na zombie a přeběhněte ke schodům, po kterých vyběhněte před zámek. Zde na vás čekají tři psi a u trosek se válí doklad námořnictva. Ten vemte a vstupte do zámku.
 
Z pultu vemte náboje, vyběhněte po schodech a vstupte do nějakého salónu. Zde je save point, poznámky sekterářky, zamčené dveře (ty si zapamatujte), zelená rostlina, náboje a bedna, do které si můžete ukládat věci z inventáře. Uložte do ní vše nepotřebné. Pod malou skříňkou je karta, ze které si přečtěte kód a vraťte se zpět do haly. U počítače zadejte kód z karty (NTC0394) a odemknou se vám dveře.
Nejdřív si equipněte zapalovač a jděte do umývárny. Jsou zde netopýři, ale když máte zapalovač, neútočí na vás. Vemte si kufřík, sprej první pomoci, náboje z rozbité kabinky a jděte do před chvílí odemčených dveří. Zabijte zombie, seberte náboje (můžete i červenou rostlinu) a vstupte do promítárny. Ze stolku vemte náboje a na mravencovi stiskněte tlačítko.
Po scéně si z tajné místnosti vemte JEN kormidlo a jděte do haly. Chystejte se jít před palác, ale v tom se ozve povědomý hlas a vy se rychle vraťte do promítárny. Na panelu stiskněte C, E a OK. Vysvobodíte Steva a po scéně se vraťte do haly. Přepadne vás můj oblíbenec, Alfred Ashford. Po uniknutí smrti si odložte nepotřebné věci do bendy a jděte ven.
Sejděte po schodišti vpravo. Ve výkleku pod schody vemte náboje a mapu, ze sudu vemte šípy a do sloupku vložte kormidlo, kterým otočte. Z vody vypluje ponorka, a vy do ní slezte. V ponorce zatáhněte za páčku a sjedete dolů. Vemte si přídavné kapsy a vyšplhejte nahoru.
Seběhněte schody a vstupte do místnosti s akvárkem a třemi zombíky. Ze sedačky vemte náboje a skrz bránu projděte na most. Přeběhněte po něm do přepravního prostoru a malým výtahem vyjeďte nahoru. Pomocí jeřábu si odstraňte bednu, sjeďte dolů a zatáhněte za páku. Zabijte zombie, seberte kartu, šípy a známou cestou se vraťte k zámku. Sejděte po prvním schodišti a zabočte do dveří.
Na obřího červa se vykašlete a dvojtými dveřmi vstupte do budovy. Vyjděte po schodišti vedle vás a vstupte do malé místnůstky. Seberte kuš, kterou skombinujte s šípy a poznámky. Potom se chystejte odejít, když v tom se spustí scéna, ve které chudáčka výzkumníčka zabije nějaké monstrum. Tak...minutu ticha pro výzkumníka (což se s tím alarmem moc dařit nebude) a můžeme odejít. Ale následuje ještě jedna scéna, ve které se zavře roleta u schodů - Claire se naštěstí podaří v klidu odejít.
Na lavičce je červená rostlina a u telefoních automatů jsou šípy. Vejděte do dveří naproti telefonům. Bacha na zombíka, který bude předstírat mrtvého. U panelu si vytiskněte mapu fabriky. Ze stolu vemte šípy, ale pozor....je zde ještě zamčená přihrátka, ke které se poté ještě vrátíme - teda, jestli se k ní vrátíte záleží na vás. Vzadu je zamčená skříňka, ke které se taky ještě vrátíme.
Odejděte na chodbu a jděte do dalších dveří. Dostanete se do šaten. Zabijte zombie, ze dvou skříněk vemte šípy, oberte o šípy ještě mrtvolu vedle dveří jež vedou do sauny, do které se vydejte i vy. Jsou zde dva zombie. Ty buď ignorujte, nebo je pošlete do kytek, a skočte do vody. Otočte ventilem a seberte klíč od skříňky v místnosti s mapu fabriky.
Ze skříňky vemte šípy s výbušnou hlavicí, ale ty si šetřete. Vraťte se na chodbu a biohazard kartou si otevřete roletu u dveří, vedoucích do šaten. Dojdete na dvorek, kde potkáte Alfreda. Ten se vás bude snažit odprásknout, tak pozor na něj a rychle vyběhněte po schodech. Alfred uteče do budovy a vy jděte za ním. Proběhněte chodbou, seberte náboje a běžte do ukládací místnosti - dveře na boku. Zde jsou dvě zelené rostliny, hemostat a save point.
Do truhly si dejte vše nepotřebné a seberte si nějakou silnější zbraň. Teď se vraťte a jděte dál. Seberte UZI samopaly a pokuste se odejít, když v tom vás přepadne Bandersnatch - takové mostrum s jednou rukou, kterou do vás rád mlátí. Rychle jej zabijte a dole se otevřou dveře. Seběhněte po schodech a pokuste se odejít, když v tom se spustí scéna, ve které vás Steve zachrání a vymění s váma jeho zlaté pistole za UZI samopaly. Během scény sjedete do podzemí a budete chvíli hrát za Steva.
Se Stevem vystřílejte všechny zombie ve všech místnostech, páč se tu budete vracet, ale už s Claire. U stok už příjde Claire, a výtahem vyjedete do druhého patra. Běžte za Stevem a následuje scéna, ve které se dozvíte něco víc o Stevovi a jeho rodičích.
Po scéně vyšplehjte na bednu v rohu a seberte náboje. Odemkněte si dveře a vstupte do chodbby s výtahem a zombie. Zombíky zabijte, v rohu u dveří seberte náboje a jděte do obrazárny. Seberte plátek s orlem a jděte ke Stevovi. Ignorujte ho a odejděte bránou. Tady bacha na čokly. Odemkněte si dveře a přes dvorek s obřím červem se vraťte do budovy.
Kartou otevřete bránu u šaten a vejděte zpět na dvorek, kde jste potkali Afreda. Tady na nás čekají další psi. Vyjděte po schodech. Do slotu uprostřed balkónu dejte plátek s orlem a dostanete modrou kartu. Vejděte do druhého patra budovy, šedou kartou otevřete bránu a můžete si skočit do ukládací místnosti. Zlaté pistole dejte do bedny a vraťte se na dvorek. Slezte po žebříku a modrou kartou otevřte mříže. Dostanete do prostoru, kde jste to procházeli se Stevem.
Vyběhněte po prvních schodech a vstupte do dveří. Modrou kartou si otevřete mříž a seberte granátomet. Pokud máte malo místa v invu, tak granáty skombinujte s granátometem. Jinak jsou za mřížemi dveře, ale zatěma jsou jen šípy a dvě monstra s dlouhou rukou.
Nyní vejděte do malé místnosti opodál. Je zde skříňka, ale ta je zamčená, takže si ji zatím nevšímejte. Seberte náboje, vraťte se a jděte po druhých schodech. Ze lví tlamy seberte náboje a nasedněte na výtah. Jeďte do druhého patra a modrou kartou otevřete bránu. V horní části místnosti si vemte granáty a z obrazovky na zdi si přečtěte nějaké info o Albinoidovi.
Ve spodní části jsou dvě rostliny a z panelu seberte doklad armády. Poté si na monitoru najeďte kamerou na obraz a přečtěte si číslo 1126. Odemkněte si dveře a seběhněte do spodního patra budovy. Otevřete si šedou kartou bránu na schody a vyběhněte po nich. U dveří zadejte kód z obrazu a vstupte.
Seberte kyselinové granáty a obraz. Přepadnou vás malí albinoidi a vy máte 45 vteřin, abyste se dostali zpět do spodního patra. Buď albinoidy přeběhněte nebo na ně použijte kyselinové granáty.
S obrazem jděte přes dvorek s červem do obrazárny, a do otvoru, kde jste vzali plátek s orlem vložte onen obraz. Zeď se zasune a vy si vemte zlatý klíč. V rohu je stolek se svícnem a zamklým šuplíkem, takže si jej zatím nevšímejte (pokud, ale nechcete, tak si jej nemusíte všímat ani potom). Se zlatým klíčem se vraťte do zámku.
Jděte chodby s promítárnou, a u dveří poblíž použijte zlatý klíč. Dostanete se do galerie. Zde vás čeká puzzle! Nejdřív si u velkého obrazu přečtěte zprávu novému mistrovi rodiny a potom stiskněte tlačítko u obrazu se ženou. Poté následují: Muž se dvěma dětma, zrzavý muž s hrnkem v ruce, zrzavý muž s talířkem v pozadí, starý muž s papírem v ruce a vázou na stole, muž oblečený v modrém, se svícnem a nakonec obrovský obraz, na kterém je namalovaný malý kluk.
Otočí se stěna a vy budete mít na očích obraz krásné, mladé holky. U něj bude váza. Tu vemte a prozkoumejte ji. Získáte růžového brouka. Jděte do druhého patra zámku, do sálónu se save pointem a zamčenými dveřmi. Z bedny si vemte zlaté pistole. Ty vložte do otvorů ve dveřích. Dveře se odemknou, tak vstupte.
Ze stolku seberte náboje a na pracovím stole si přečtěte zápisky. U počítače zadejte kód 1971 a otevře se vám tajný vchod. Navíc vás navšítí náš starý jednoruký známý, kterému utečte tajnou chodbou na dřevěný most.
Na konci mostu vyjděte po schodech. Bandersnatchů si nevšímejte, vyběhněte po dalších schodech a vstupte do rezidence. Jsou zde netopýři, ale pokud máte zapalovač, tak na vás nemůžou. Vejděte do dveří v přízemí, zabijte Bandersnatcha a jestli máte zapalovač, zapalte krb a posbírejte vše užitečné v místnosti.
Nyní se vraťte do haly, vyběhněte úplně nahoru po schodech, seberte užitečné itemky a vstupte do chodby. Po scéně se trochu porozhlídněte, protože je tu něco k sebrání. Jděte dveřmi, u kterých jste začínali po scéně a budete v pokoji Alexie Ashfordové, dvojčete Afreda. Zavřete hrací box, z postele vemte stříbrný klíč a potom do boxu vložte růžového brouka - královnu mravenců. Seberte z boxu nahrávku, vraťte se na chodbu a nyní jděte do Alfredova pokoje, který je na druhé straně chodby.
U stolu seberte zprávu a vraťte se zpět do paláce. Do bedny si dejte vše nepotřebné a běžte na schody haly. Okolo velké malby přeběhněte ke dveřím, u kterých použijte stříbrný klíč. Dostanete se do kasína, kde je plno užitečných věcí, ale ještě se sem budete vracet. Nyní jděte dolů, na chobu s promítárnou a galerií, a klíčem odemkněte hned první dveře.
Zabijte dvě jednoruké bestie, seberte náboje, HUNKovo hlášení, ale hlavně nezapomeňte vzít plátek s orlem. Nyní vás čeká cesta zpět do vězení.
Jděte ke gilotině, a u dveří použijte plátek s orlem. Vybafnou na vás dva zombíci. Pošlete je tam, kam patří a pokračujte. Zabijte další dva zombie a běžte do branky na konci. Ze sedu vemte náboje. Přes dvřevěnou bednu se dostaňte k boxu na vaše věci.
Onu dřevěnou bednu potom odsuňte. Získáte tak přístup zpět do budovy s duplikačním strojem. Zajděte si pro granáty a sprej první pomoci, které jste na začátku nemohli vzít. Teď se vraťte o kousek zpět, a vstupte do léčebny. Seberte náboje do pistole, ze skříňky vemte sprej první pomoci a dalšími dveřmi vstupte do mučírny....léčebna a mučírna hned vedle sebe...lol.... Zabijte zombie, seberte červenou rostlinu, náboje a kufřík. Vybavte se silnější zbraní a vraťte se do léčebny. Zde najdete, jak si mrtvolný doktor pochutnává na mrtvolném pacientovi. Oba je zabijte, ale doktor je na zabití trošku, ale jenom trošku tužší. Dvě rány z granátometu a jeden výstřel z pistole by měly stačit. Potom doktorovi seberte oko a jděte do další části léčebny.
Přečtěte si poznámky. Do figurýny vložte oko. Otevře se vám tajný vchod, takže si vemte zapalovač a sejděte dolů. Seberte zelenou rostlinu. Proběhněte chodbou. Zabijte zombie, seberte náboje a pokud chcete tak i šípy, a pokračujte dolů. Zde seberte rezavý meč, ale po jeho sebrání se zamknou dveře. Do místnosti začne proudit plyn. Rychle běžte k vysunuté soše a otočte ji. Všechno se uklidní a socha s mečem se otočí. Do otvoru vložte meč, a vyřítí se na vás zombie. Buď jej zabijte, nebo ho nechte žít, odlákejte od železné pany a seberte svitek.
Se svitkem odejděte, běžte chodbou s netopýry a přes léčebnu dojděte zpět k bedně. Pokud chcete, seberte hemostat a vraťte se úplně na začátek, kde vám Rodrigo dá za hemostat a zapalovač šperhák. S ním otevřete všechny kufříky a nyní i uzamčené skříňky i šuplíky.
Teď se vraťte zpět na zámek, kde ještě před vstupem dovnitř potkáte Weskera.
Vstupte do paláce a jděte do kasína Kartáč, Ostrava...ehm..né...jděte do kasína ve druhém patře. Do piána vložte svitek a z automatu si vemte dalšího brouka...krále mravenců. Teď jděte k bedně a vemte vše potřebné, ale hlavně hrací desku.
Teď jděte do rezidence (na mostě budou zombie). Navštivte Alfredův pokoj. Do boxu vložte brouka. Poté vložte desku a vyšplhejte po žebříku. Z židličky vemze vážku a utrhněte ji křídla (tím, že ji prozkoumáte). Ještě seberte zelenou rostlinu, a bezkřídlou vážku vložte do mravece na zdi. Vylezte po dalším žebříku. Za židlí jsou náboje, ale jdou špatně vidět. Přečtěte si útržek z novin. K regálu si přisuňte bednu, na kterou si pak vylezte. Počtěte si a seberte doklad letecké síly.
Pokud chcete, je tu save point. Vraťte se zpět dolů. Odejděte, a přepadne vás Alexia. Lásky plné setkání přeruší Steve, a tajnými dveřmi se dostaneme do vedlejšího pokoje. Na hrací skříňce prozkoumejte paruku, a po scéně se vraťte do paláce, kde z bedny seberte ostatní dva doklady. Upalujte za Stevem, a pomocí ponorky běžte na letiště.
Přítáhněte si plošinu, a do otvorů v panelu vložte všechny tři doklady. Vstupte do letadla. V ledla máte k přístupu save point a bednu. Už jste mohli odletět, ale musíte zvednout most, takže vemte kliku a vystupte. Přeběhněte po mostě do nákladního prostoru a vyjeďte výtahem nahoru. Do panelu vložte páku a zvedněte most. Přeběhněte most, vemte klíč a vraťte se do spodního patra nákladního prostoru.
Klíčem otevřete mříž a vyzbrojte se léčivem a granáty....s granátometem samozřejmě. Dvě bedny u výtahu natlačte tak, aby se do něj vešly. Vy si taky nastupte. Máte pět minut na to, abyste se vrátili do letadla. Vystoupíte na dvorku s červem, takže jděte směrem k paláci. Přepadne vás Tyrant. Moc se k němu nepřibližijte a útočte granáty. Po chvilce lehne a vy upalujte do letadla, kde konečně odletáte.
 
 
 Snad jste si nemysleli, že to myslím vážně. Do letadla nastoupil černý pasažér, takže se uložte a vyzbrojte se léčivy, kuší s výbušnými šípy a granátomen se silnými granáty. Střílejte po něm jak to jde a nakonec na něj tlačítkem u dveří shoďte bednu.
Poté se vraťte do kabiny pilota, kde se naskytnou další potíže a první polovinu hry máte za sebou.....
Slezte po žebříku a jděte do ložnice. Seberte všechny užitečné itemky, poté postřílejte zombie a přečtěte si deník pracovníka. Poté odejděte ven a sejděte po schodech dolů.
Dejte se do dveří naproti a budete v nějakém kanclu s různýma itemkama a save pointem. U stolu odsuňte skříň a objevíte tajnou pasáž. Jděte blíž ke skříňkám a vybafne na vás myška. Ve skříňce je komorníkův dopis a tlačítko, které teď nefunguje. Jděte do chodby, zahněte a zaútočí na vás můry. Na ně si dávejte velký pozor, protože vás můžou otrávit a nebo vám na záda nakladou vajíčka. Naštěstí je zde truhlík s modrými rostlinami, které léčí otravu. Můry se zde objeví vždy, když vstoupíte a budou tady tři najednou.
Jděte dál a budete ve velké místnosti. Celé to tady oběhněte a vstupte do zbrojnice. Zabijte zombie než vás sežerou, seberte lesknoucí se klíč k hornické místnosti a vzadu v boxech je útočná puška. Vezměte detonátor, podobný mikrofónu a vložte jej ke skříňce. Poté odejděte a běžte ke kveřím u schodků. Odemkněte dveře, po výstupcích vylezte nahoru a prozkoumejte osmiúhelníkovou díru v potrubí, která je zde na ventil. Slezte dolů, oběhněte díru v zemi a vejděte dál. Zde jsou psi, dvoje náboje a několik zelených rostlin. Pákou zapněte generátor a na cestě zpět ještě spusťte tlačítko.
Jděte do dveří s nápisem B.O.W. a dávejte si pozor na pavoučky. Seberte nálepku s čárovaným kódem, nějaké ty náboje či rostliny a vraťte se. Běžte k terminálu, stiskněte na zdi tlačítko, na bednu na pásu nalepte nálepku a zatáhněte za páku. Běžte do místnosti B.O.W. a vemte plynovou masku. Vraťte se do kanclu. Zmáčkněte tlačítko ve skříňi a po scéně s budoucím bossem Nosferatem vemte květináč.
Jděte po schodech nahoru a vstupte do dvojtých dveří. Na ochozu běžte k zamčeným dveřím, prozkoumejte květináč a klíčem z květináče dveře odemkněte. Vstupte. Přeběhněte do další místnosti, vemte ventil a vraťte se. Po scéně (pokud ventil nemáte, můžete si pro něj dojít s plynovou maskou) jděte do dveří naproti. Poberte co unesete a u stroje ventil použijte.
Až se zbrousí, jděte do kanclu, uložte hru, dobře se vybavte a běžte do hornické místnosti. Vylezte po výstupcích a použijte ventil. Po scéně seberte Alfredovu zbraň a následuje scéna, ve které se se Stevem dostanete pryč. Jděte po schodech dolů a přepadne vás Nosferatu. Během boje nestůjte moc blízko kraje plošiny, páč vás může shodit dolů. Pozor i na fialový prach, kterým vás může otrávit - Nosferatův jed totiž modrou rostlinou nevyléčíte. Vemte sniperku a snažte se mu střílet do srdce uprostřed hrudníku. Pokud vám dojdou náboje, šijte to do něj z útočné pušky. Po chvíli padne a následuje další scéna, kdy se vám Alexia pomstí za smrt jejího bratra.
 

CHRIS

   Tak a jedeme znova...Rockford Island, ale tentokrát za...............Chrise Redfielda!! Bratra Claire Redfieldové, a protagonistu z Resident Evil 1. Seberte zelenou kytku a potkáte známého Rodriga, kterého ale "ukradne" obří červ.
Musíte jej zachránit. Vemte si z bedny kuš s výbušnými šípy a jděte na plac, kde červa zastřelte. Červ umře a vyplivne Rodriga, který sice taky zemře, ale před smrtí vám dá zapalovač. Poberte vše potřebné a vraťte se zpět. Pokud chcete, můžete se uložit. Prozkoumejte sochu s číší. Posuňte kamené víko a číši zapalte. Dostanete dva UZI samopaly.
Vraťte se na plac s červem a sjeďte výtahem dolů. Všimněte si žlutého výtahu, ke kterému se budete muse vrátit. Bránou jděte ven. Na tanku zmáčkněte tlačítko. Seberte náboje do pistole a výtahem sjeďte dolů. Vemte patrony do brokády, rostliny a jděte do dveří poblíž. Budete v save roomu. Do bedny si dejte co nepotřebujete, poberte vše užitečné a můžete se uložit. Je zde i nepovinné puzzle s šuplíkem, a pokud jej vyřešíte, získáte Steva do minihry. Nejdřív otevřete červený šuplík, pak, zelený, hnědý (zamčený) a nakonec modrý. Získáte repliku zaté pistole, kterou odložte do bedny (replika je v hnědém šuplíku).
Jděte na chodbu, vemte baterii a přepadnou vás pavoučci. Můžete jim utéct. Vraťte se na povrch, jděte ke žlutému výtahu, vložte do něj baterii a vyjeďte nahoru. Vemte klíč, přečtěte si hlášení o slitině a odejděte.
Po scéně jděte ven a všimněte si znaku s orlem, který spadne někde do neznáma a poté následuje elekritcký zvuk. Běžte do dveří naproti, zastřelte zombie, kteří vám stojí v cestě a vemte si přídavné kapsy. Jsou zde dveře na chodbu, kde jsou dveře bez kliky, ke kterým se ještě vrátíme. Vraťte se do místnosti s velkým monitorem a výtahem sjeďte do podzemí.
Sejděte po schodech a můžete si vzít brokovnici, ale zvednou se schody a vy se nedostanete dál. Běžte do dveří, vyběhněte schody a jděte do dvojitých dveří. Kliky si zatím nevšímejte a jděte do dveří opodál. Automatickými dveřmi dojděte do místnosti s chemikáliemi, municí a rostlinami. U skříňky s chemikáliemi použijte klíč a nastavte teplotu na 12.8 stupňů. Chemikálie zmodrá, tak si ji vemte a vraťte se ke klice, kterou vemte.
Přepadnou vás Hunteři, tak je zabijte a vraťte se do druhého patra ke dveřím bez kliky. Během cesty si dávejte pozor na takové laserové blbečky, protože když vás zaregistrují, tak to přivolá huntera. Použijte kliku, seberte náboje, model tanku a jděte do obrazárny v prvním patře. U modelu zámku použijte tank a odsune se vám obraz. Vemte klíč k výtahu a přečtěte si poznámky o tajné pasáži.
Nyní se vraťte do podzemí a vydejte se směrem k místu, kde vás přepadli hunkové a kde jste našli kliku. Během cesty vás překvapí Wesker a po klidném rozhovoru u šálku čaje pokračujte. U výtahu použijte klíč a vyjeďte nahoru. Můžete si posunout dřevěnou bednu tak, abyste si mohli vzít výbušné šípy.
Jděte na chodbu v požáru a nejdřív prozkoumejte dveře vzadu. Pobijte pár zombie a seberte patrony do brokády a kyselinové granáty. Dveřmi vzadu projděte do podzemí. Pákou odstraňte plyn, zabijte pár zombíků a jděte po prvích schodech. Rychle hunterovi přeběhněte do dveří naproti, kde vemte zelenou chemikálii a skombinujte ji s modrou. Získáte krásnou fialovou. Můžete zde i upravit Chrisovu pistoli. Teď se vraťte zpět k výtahu a jděte bránou na dvorek. Tady budou dva hunteři, tak bacha ať vám neuseknou hlavu....jo a ti fialoví jsou jedovatí, tak bacha na ně.
Nákladním výtahem vyjeďte nahoru, k bedně a uložení. Vemte si na huntery nějakou silnou zbraň a jděte pryč. Vyjeďte menším výtahem navrch, přeběhněte most a pohrajte si s puzzlem. Zmáčkněte 3,3,3,5,10,5,3. Následně oživnou a vy je buď zabijte, nebo odejděte - když je zabijete, můžete jim vzít patrony do brokády.
Přeběhněte most a pákou ho vraťte dolů. Teď jděte dolů i vy, přeběhněte po něm a jděte k těm třem dokladům s armádou, námořnictvem a letectvem. Na panelu vypněte elektrické proudění a všechny je seberte. Vraťte se do obrazárny v prvním patře. Do třech otvorů u posunutého obrazu vložte doklady a zatáhněte za páku.
Seberte rostlinu, munici a slezte po žebříku dolů. Dejte si pozor na pavouky a opět slezte dolů. Narazíte na Albinoida, který je ve vodě a elektrizuje. Skočte do vody a rychle doběhněte pro erb. Okamžitě vylezte z vody, seberte náboje poblíž a skombinujte erb s chemikálií. Získáte halapartnu. Vylezte k výtahu a sjeďte do podzemí. Seberte brokovnici a slezte do vody. Vylezte na druhý břeh a po žebříku vylezte nahoru. U brány na konci použijte halapartnu a následuje scéna, ve které si Chris "vypůjčí" letadlo a odletí na Antarktidu....
 
Na ochozu jděte do dveří úplně na konci a dávejte bacha na podivné chapadla. Abyste mohli projít dál, musíte se jich zbavit. Slezte po žebříku, zkontrolujte ložnici a jděte po schodech dolů. Jděte do kanclu a u sloupku vedle skříně použijte halapartnu. Vemte kostku, Afredův deník a inkoust. U gramofonu se povalují Alexandrovy poznámky, tak si je taky můžete přečíst.
Teď jděte nahoru, do dvojtých dveří. Je to tady trochu promrzlé, ale to nevadí. Běžte do dveří, kde jste si ořezali ventil a seberte vše užitečné. Teď jděte do kanceláře, pokud jste vzali kufřík, dejte jej do bedny, seberte hasičák a vraťte se nahoru. Jděte do místnosti, kde Steve rozbil trubky a seberte ventil. Na odchodu se proberou zombie a vy je buď zabijte anebo utečte.
Jděte na led a projděte do dalších dveří, ve kterých zjistíte, že je zde i Albert. Buď se rychle otočte, utečte a vraťte se, nebo vás dostane zařízení a přijde za vámi Hunter. Jděte do prvních dveří a zmáčkněte modré tlačítko. U sudu si naplňte hasičák a výtahem sjeďte dolů. Uhaste oheň a vemte si revolver. Jděte na konec zbrojnice a zapalte detonátor. Vemte náboje (bacha na mrtvolu, která ožila) a vyjeďte zpět nahoru.
Jděte do výtahu na konci chodby a až sjede, zabijte huntera a běžte na konec místnosti. U kolotoče vemte jedno křídlo, skočte do vody a u fontány seberte druhé. Jděte do dveří naproti výtahu a zabočte do dveří hned vedle. U panelu použijte ventil a tlačítkem naproti dveří si zapněte elektřinu. Seberte vše potřebné a užitečné, co nepotřebujete si uložte do bedny a máte-li zájem, uložte si hru.
Jděte ven a pokračujte chodbou. Zabijte zombie, poberte rostliny a jděte dveřmi na konci chodby. Dotlačte sochu na prasklinu. Až spadne, seberte jí mapu. Potom vemte munici a jděte na konec červené chodby. Lvovi vemte modré oko a seberte itemku, kterou připevněte k ventilu. Potom oko vraťte. Když vemete oko červené, dostanete náboje do revolveru. Nastupte do výtahu kousek zpět a nechte se svézt. V místnosti, kde je hodně brouků vemte třetí křídlo a jděte do malých dveří opodál. Zabijte zombie a abyste lépe viděli, equipněte si zapalovač (nebo s ním můžete rozsvítit lampu, co je v místnosti). Seberte vše užitečné, přečtěte si hlášení o mravenčí královně a jděte do dveří na druhé straně.
Zde vás čeká puzzle. Nejdřív seberte u velkého monitoru zprávu o viru a pak vyšlapejte schody. U panelu zadejte AA, korunu, srdce a pik. Otevře se vám přihrádka. Položte do ní kostku a vyjede kapsle, ze které vypadne mrtvola Alfreda. Seberte mu prsten a výtahem se vraťte zpět nahoru. Jděte až do místnosti, kde jste si naplnili hasičák (po cestě vypněte proud a vemte si nějakou silnější zbraň).
Vylezte po žebříku a ventilem vypusťte vodu, abyste si mohli slézt pro klíč. Až ho vemete, přepadne vás hunter, tak pozor na něj. S klíčem jděte do velké zamrzlé místnosti vedle a v kabině použijte klíč. Chris vytáhne mrtvolu Nosferata, kterému vypadne náušnice. Zároveň potká Alexiu, ale ta odejde a vy budete muset bojovat s bossem, takže ho sestřelte, ale po smrti z něj vylezou malinkatí pavoučci........, tento boss je nepovinný......každopádně, seberte náušnici a jděte do místnosti, kde jste našli dvě křídla (u kolotoče a ve fontáně). Vstupte do dvojtých dveří a pokud nemáte nůž, nahoře na schodišti jeden je, tak si pro něj jděte. S nožem prozkoumejte zezadu schodiště a vysvoboďte Claire. Je možné, že se Claire udělá špatně, takže podle mapy dojděte do zbrojnice, kde najdete sérum. S ním se vraťte ke Claire a následuje scéna.
Pokud jste zranění, vyléčte se a odemkněte Chrisovi kufřík, ve které jsou náboje do revolveru, tak je Chrisovi nechte v bedně. Z bedny si vemte tak dva spreje první pomoci a jděte do chodby. Zde na vás zautočí dvě chapadla. Zbavte se jich a běžte do dveří na konci. Pozabíjejte zombie a vyběhněte po schodcích. Seberte bezpečnostní zápisky a otočte ventilem. Vypadne vám karta, ale zároveň se spustí smrtící past. Vždy pod ní jen tak rychle proběhněte.
Seberte kartu, ale ta je v krystalové kouli. Rychle ji vložte pod past a až se rozbije, tak pro ni rychle běžte. Jak ji vezmete, past se vypne. Jděte do dveří vedle těch, kterými jste přišli a u panelu použijte kartu.
Jděte hlouběji do místnosti, kde potkáme Steva, který zmutuje a půjde vám po krku. Udělejte otočku o 180° a rychle utíkejte zpět!! Když vás praští, vyléčte se. Na konci se spustí scéna, ve které se rozloučíme se Stevem.....
Po scéně, kdy se Alexia změní v monstrum s ní budete bojovat. Bude na vás útočit ohněm a flusat po vás nějakou zelenou sra...tekutinu. Pár ran z brokovnice by na ni mělo stačit. Nepřibližujte se k ní moc blízko, nebo vás chytne a zapálí . Až umře, seberte přívěšek, který se válí u schodů. Vyjděte schody. Všechny tři šperky prozkoumejte a barevné diamanty vyndejte. Poté je vložte do dveří a vstupte.
Zabijte zombie a jděte do dveří za rohem (nalevo). Můžete se zde uložit, z kabátu na věšáku v rohu je sprej první pomoci, poblíž u stolu s psacím stojem jsou patrony do brokády a z šuplíku vemte klíč, se kterým se vraťte do prvního patra haly a odemkněte dveře, do kterých vstupte. Seberte soše tygra obě oči a vraťte se do chodby v horním patře. Jděte do dveří na konci chodby (nalevo). Do hrací skříňky vložte modrý diamant. Tajnými dveřmi jděte do vedlejšího pokoje, kde zavřete skříňku, vložte červený diamant, seberte disk , se kterým se vraťte do vedlejšího pokoje a vložte jej do hrací skřiňky.
Vylezte po žebříku, vemte náboje, pár kytek, ale hlavně vemte vážku. Můžete ji skombinovat s křídly, ale ještě vám jedno chybí. Slezte dolů, vraťte se na chodbu a jděte do dvojitých dveří. Z židle vemte zápisky, můžete vzít i zelené rostliny a výtahem sjeďte dolů. Seberte náboje do pistole, na panelu stiskněte tlačítko a poslední křídlo skombinujte s vážkou. Vyjeďte nahoru a druhými dveřmi jděte dál.
Ocitnete se na chodbě, kde jste byli poprvé s Claire. Jděte do save roomu, kde se pořádně a dobře vyzbrojte!! Odsuňte skříň a použijte brokovnici, čímž sjede obraz a vy si můžete vzít granáty. Jděte tam, kde šla Claire a následuje scéna. Budete muset aktivovat destrukční systém, který otevře všechny dveře v komlexu. Claire vám podstčí složku s kartou, kterou si vemte a na konci uličky vyběhněte po schodech.
U dveří použijte vážku a vstupte. Zabijte pár zombíků a vylezte nahoru. Seberte kytku a do panelu vložte kartu. Budete muset zadat heslo, heslo jež vám leží před očima už od samého začátku hry.....VERONICA.
Máte pět minut na to, abyste se dostali pryč. Odejděte z místnosti a už k vám půjde Claire. Při odchodu vás skočí omrkout i Alexia a bude chtít zabít Claire. Střejte do ní nějakou zbraní a ona se změní. Palte do ní z kuše (s výbušnými šípy), revolveru a granátometu. Léčte se a dávejte pozor na malé brouky okolo. Po chvilce se znovu změní, ale tentokrát bude lítat kolem vás a chlustat po vás oheň. Seberte lieární raketomet a střílejte do ní. Stačí jedna rána a je po ní. Poté následujte pár scén, které zahrnují bitku s Weskerem, výbuch, který poškodí Weskerovu tvář, únik z ostrova a titulky......