Příběh

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY!!

Uběhly tři měsíce od událostí v Raccoon City a Claire Redfield stále nenašla svého bratra Chrise. Pátrání ji zavedlo až do hlavní centrály Umbrelly ve Francii, kde však podlehla přesile a byla zajata. O několik dní později se probudila za zvuku padajících bomb v zatuchlé cele na odlehlém ostrově nazvaném Rockfort, kam byla odvezena. Rodrigo, její strážce, vypadá těžce zraněn a k tomu mu došly léky. Vypustí ji z cely ven s tím, že na ostrově stejně nemá šanci přežít.

Claire tedy vyjde ven z cely a již brzy se jí vybaví nepříliš dávná minulost. Základna Umbrelly na tomto ostrově byla zřejmě napadena, což mělo za následek únik T-Viru, který přeměnil vše kolem v noční můru. Z hrobů vylézají zombie a Claire má co dělat, aby před nimi utekla. Brzy se však musí schovat před jiným nebezpečím - palbou, kterou na ni vypouští neznámý útočník v domnění, že ona sama je zombie. Poznává, že jde o Steva Burnsida, dalšího vězně na této základně, který ji řekne o zdejším letišti, odkud by vedla možná cesta ven z tohoto pekla. Nato Claire opouští s tím, že by ho jenom zdržovala.

Claire se tedy pokouší nalézt cestu ven z tohoto vězeňského komplexu zamořeného zombiemi sama. Nachází deník jednoho z vězňů, ve kterém se píše o jakémsi Alfredovi, zřejmě vůdci tohoto ostrova, který zajatce využíval jako pokusné králíky. V další místnosti potom opět naráží na Steva, který sedí u počítače a studuje spis jejího bratra, Chrise Redfielda, který je podle všeho monitorován Umbrellou. Zaskočená Claire rychle kontaktuje Leona, aby o této situaci uvědomil Chrise. Steve se poté opět vydává svou cestou a Claire zde zůstává sama. Podaří se jí dostat z vězeňského komplexu a strnitou cestou dojde až do domu, který dle deníku sekretářky patřil veliteli tohoto ostrova - Alfredovi, posedlému válečnou technikou. Z deníku se také dozvídá o jeho sestře Alexii, kterou však sekretářka nikdy neviděla a samotný Alfred o ní nerad mluvil.

V tomto domě Claire naráží na dveře, které by nejspíš měli vést do zadního domku na kopci, ve kterém Alexia údajně bydlí. Dveře jsou však zamčené - k jejich otevření musí Claire získat dva zlaté kolty. V další z mnoha místností domu Claire shlédne video, na kterém jsou zachyceny dvě děti - chlapec a děvče, jak s radostí trhají vážce křídla, aby potom sledovali, jak si na ní pochutnávají mravenci. Ve stejné místnosti Claire nalézá i ony dva kolty, avšak nemůže je vzít, jelikož jejich odejmutí zamkne dveře a do místnosti vpustí jedovatý plyn. Při odchodu z domu však uslyší křik Steva, který kolty sebral a nyní se nemůže dostat ven. Claire pomocí počítače otevře dveře a Steva zachrání, ovšem ten jí odmítne kolty vydat a opět pokračuje svou vlastní cestou.

Claire se dostane do budovy, která sloužila jako výcvikové centrum pro jednotky U.B.C.S. a ve které se nachází i laboratoř, do které se nemůže dostat. Poté je svědkem smutné scény, kdy jednoho vědce za zamčený dveřmi zabije neidentifikovatelný tvor, zřejmě další z výtvorů Umbrelly. Po návratu do domu na ni začne sniperem střílet blonďatý muž v červeném saku, který se jí představí jako Albert Ashford, potomek významné rodiny, která byla i u založení Umbrelly. Domnívá se, že Claire se nechala zajmout, aby poté mohla dát signál svým lidem, kteří napadli ostrov. Poznámkám Claire, že nic neví, se pouze směje. Prozatím ji nechává žít a odchází.

Poblíž domu nachází Claire ponorku, která ji zaveze do nižších pater, kde se nacházejí i letadla. Aby se však k jednomu z nich dostala, musí najít tři jisté štítky. Proto se vrací zpět do výcvikového centra, před kterým ji napadne obrovský červ. Claire poznává, že bojovat s ním je marné a tak se dá na útěk. V tréninkovém centru opět naráží na Alfreda, který před ní tentokrát uteče, aby ji zavedl do své pasti, kde na Claire čekají nové výtvory Umbrelly - monstra s natahovací a velmi silnou rukou. Claire dokáže první monstrum ještě zabít, avšak druhé se jí snaží rozdrtit hlavu. Zachrání ji až Steve, který monstrum zabije a poté s Claire vymění zlaté kolty za Uzi. Alfred s nimi spustí výtah, na kterém stojí - Steve jde napřed a prostřílí Claire cestu. Když se ho však následovně Claire zeptá, proč je vlastně tady, dostane hysterický záchvat. V další místnosti je poté napadne zombie a bezmocná Claire, na kterou se svalily sutiny, se nestačí divit tomu, že Steve není schopný nic udělat. Nakonec však do zombie vyprázdní celý zásobník. Řekne jí, že to byl jeho otec, který dříve pracoval pro Umbrellu, aby získal nějaké informace. Ale Umbrella na to přišla, zabila jeho matku a Steva i s otcem přemístila sem. Claire nechává Steva odpočinout a sama se vydává zpět do laboratoře, kterou se ji podaří otevřít. Zde ji napadnou další výtvory Umbrelly, vydávající elektrické výboje. Claire se je snaží zabít, ale jedno uteče ventilační šachtou.

Se zlatými kolty se Claire vrací do Alfredova domu, aby otevřela ony tajné dveře a vydala se do domku na kopci. V něm najde plno podivných panenek a uslyší také rozhovor Alfreda s Alexií o tom, že se musí Claire a Steva zbavit a obnovit slávu jména Ashford. Objeví také spis o jednom vojáku z jednotky U.B.C.S. - Hunkovi, který zde byl vycvičen. Následně najde medicínu a zanese ji zpět Rodrigovi, aby pak objevila dveře do místnosti, kde dělal šílený doktor pokusy na vězních. Poté se vrací do Albertova paláce, před nímž ji však zastihne Albert Wesker, který se nezdá být mrtvý. Prozradí ji, že to on a jeho muži napadli ostrov a je rád, že tu je, protože díky ní se sem dostane určitě i Chris, kterému se chce pomstít. Poté se rozhodne Claire zabít a ta tak pozná, že v jeho schopnostech (kromě toho, že mu červeně svítí oči) je cosi nadlidského. Wesker však poté dostává signál od svých lidí a odchází pryč. Prozatím.

Claire se poté vrací do domku na kopci, kde objeví v Alexiině pokoji tajný vchod na půdu. Zde najde novinový článek o desetileté holčičce, která se stala vedoucím výzkumníkem Umbrelly a najde zde také Alfredův deník, ve kterém popisuje svoji lásku k Alexii, která je pro něj vším. Claire najde poslední destičku k letadlu a tak rychle míří zpět dolů. V pokoji ji však zastihne Alexia, který ji chce zabít. Situaci opět zachraňuje Steve, kterého naneštěstí Alexia zasáhne, ten ji však střelbu mnohonásobně vrátí. Alexia uteče a Claire se Stevem ji pronásledují. V dalším pokoji však nacházejí pouze blonďatou paruku a Alfreda, který se zbláznil a vydával se za svou sestru. Postřelený se šíleným smíchem utíká pryč. Nastaví však sebedestrukční systém základny a tak musí Steve s Claire co nejrychleji utíkat směrem k letadlu. Venku pak uvidí odlétat další tři letadla, kterými uprchli další přeživší. Když se však do letadla konečně dostanou, zjistí, že je nejdříve potřeba odstranit most, aby mohli odletět. Claire se tedy vydává překážku odstranit, což se jí podaří. Poté směřuje zpět k letadlu, avšak do cesty se jí postaví Tyrant, bioorganická zbraň Umbrelly, kterou na ní poslal stále dýchající Alfred. Claire ho s vypětím sil poráží a spěchá zpět k letadlu. Času není nazbyt, do detonace zbývá necelých pět minut.

Stihne doběhnout včas a spolu se Stevem odlétá za výbuchu základny. Ve stejnou dobu však dobíhá Albert do tajného hangáru, kde nasedne do stíhačky a odlétá z ostrova. Steve se Claire omlouvá, že dělal potíže, když tu se z nakládacího prostrou letadla ozve rána. Claire se jde podívat a zjišťuje, že je to Tyrant, který přežil a je nebezpečnější než kdy dřív. Po dlouhém souboji se jí ho podaří shodit z letadla dolů. Po návratu však zjistí, že řízení se přepnulo na autopilota a směřuje jiným směrem. Je jasné, že na svědomí to nemá nikdo jiný než Alfred. Společně usnou a probudí se až nad Antarktidou, kde se nachází další základna Umbrelly, do které letadlo naletí. Vyskočí z něj a každý sám se snaží najít cestu, jak se odtud dostat.

Claire již brzy poznává, že i zde došlo k úniku T-Viru, který pracovníky této základny proměnil v zombie. Ovšem zombie nejsou to nejhorší, co zde potkává. Obrovští zmutovaní pavouci a moli, to je to, co je nejnebezpečnější. V jedné z místností najde deník Alexandra Ashforda, jehož

otec Edvard spolu se Spencerem a doktorem Marcusem vynalezli tzv. mother virus a založili Umbrellu. Po smrti Edvarda při jednom z pokusů začal rod Ashfordů upadat a hlavní slovo v Umbrelle dostal Spencer. Alexander založil zdejší základnu, aby zde probíhal výzkum s krycím jménem Veronica (nazvaný po zakladatelce rodu). Z dalších deníků se Claire dozvídá o tom, že poté, co před 15-ti lety zemřela Alexandrova dcera Alexia a on sám poté zmizel, se stal hlavou rodiny mladý Alfred. Dále se dočítá o historce o neznámém muži, který je zavřený již přes 10 let v podzemí a zaměstnanci ho přezdívají Nosferatu. Mohlo by to snad mít něco společného se zmizením Alexandra? O chvíli později toto monstrum uvidí - se zalepenýma očima, svázanýma rukama a přikovaného ke zdi.

Později se opět setká se Stevem a společně najdou bagr, kterým by se mohli provrtat z budovy a dostat se na australskou základnu, která je 7 mílí odsud. Při manipulování s vrtákem Steve, který je zahleděný do Claire, narazí do trubek, které začnou vypouštět jedovatý plyn. Claire se ho tedy musí vydat zastavit, aby mohli odjet. Když se jí to konečně podaří, napadne ji Alfred, který už také dorazil na základnu. Naštěstí je tu Steve, který Alfreda postřelí a ten padá do propasti. Společně se pak provrtají ven a vylezou na heliport, odkud by pak mohla dál vézt cesta ven ze základny.

Najednou se před nimi objeví Nosferatu, který se dokázal dostat ven a shodí Steva dolů. Claire ho pak zabíjí několika přesnými ranami do srdce, aby poté zachránila Steva a oba dva se společně vydali rolbou na australskou základnu. Ve stejnou chvíli však Alfred v laboratoři probouzí své dvojče Alexii a sám umírá. Rolbu pak zničehonic zasáhne obrovské chapadlo, které ji naprosto zdemoluje.

Mezitím připlouvá na Rockfort Island Chris Redfield, který dostal zprávu od Leona, že je jeho sestra v nebezpečí. Potkává Rodriga, který mu sdělí, že z ostrova již odletělo několik letadel a jeho sestra byla nejspíš v jednom z nich. Poté je však napadnut a sežrán obrovským červem. Chris tohoto červa zabíjí, načež je Rodrigo vyplivnut, ale stejně umírá. Chris brzy poznává, že základna na ostrově je již značně zdevastovaná a objeví tajnou chodbu pod tankem na dvoře. Poté se vydává hledat cestu pryč z ostrova a tak zamíří do tréninkového centra a přilehlých laboratoří. V místnosti s počítači uvidí na jedné z obrazovek Alexii. V jiné místnosti ji pozoruje i Wesker, který uvidí také Chrise a vyšle na něj roboty, kteří dávají signál hunterům. Brzy na to potkává Chris i samotného Weskera a nemůže uvěřit tomu, že není mrtvý. Wesker mu sdělí, že nyní pracuje pro jinou organizaci a byl to on, kdo napadl ostrov, aby přišel na to, kde je Alexia. Ta je nyní už plně probuzená na Antarktidě v místě, kde je i Chrisova sestra. Už to vypadá, že Wesker Chrise zabije, ale v tu chvíli se na obrazovce objeví Alexia a Wesker si uvědomí, že nemá času nazbyt a prozatím ho nechá být. Chris později naráží na elektrizující monstrum, které před Claire uteklo ventilační šachtou a mezitím narostlo do obřích rozměrů. Zabije ho a získá klíč, s jehož pomocí se dostane do hangáru se stíhačkou, s níž odlétá na Antarktidu, aby zachránil svoji sestru.

Po příletu nachází Alfredův deník, ve kterém se dočte, že mladý Ashford našel tajemství svého otce a zjistil, že jeho a Alexii pouze využil. Aby společně s Alexií obnovili slávu Ashfordů, rozhodli se na otci udělat experiment s novým virem, avšak neúspěšně. Z Alexandra se stalo nebezpečné monstrum, které museli zavřít do podzemí. Alexia se poté rozhodla vyzkoušet experiment sama na sobě. Aby však mohl být účinný, musela se na 15 let uložit k spánku. Chris poté uvidí robota a dojde mu, že Wesker už je tady taky. Chris posléze zažije de javú, když najde kopii panského sídla z Arklayských lesů a pod ní tajnou podzemní laboratoř, kde se nachází obrovské mraveniště.

Z deníku Alexie se dozví, že zde probíhal výzkum tzv. T-Veronica viru, který ona sama vytvořila kombinací mother viru s DNA mravenců. Poprvé ho použila na svém otci a podruhé na sobě. Aby se pokus podařil, musela se na 15 let uložit do chladící kapsle, která by účinky viru zpomalila a ona je pak mohla plně ovládnout a stát se tak královnou. Celý svět by potom připomínal velké mraveniště - všichni by sloužili královně. Uvnitř laboratoří pak Chris ještě nachází mrtvého Alfreda.

V kopii sídla Chris konečně najde Claire, kterou vysvobodí. Ta mu však řekne, že základnu neopustí, dokud nenajdou Steva. Claire je stále otrávená ze souboje s Nosferatu (respektive Alexandrem), a tak ji Chris musí dojít pro lék. Cestou na mrtvého Alexandra, zavěšeného na háku, narazí. Za ním se objeví Alexia, která Chrise prozatím nechá být. Poté se Chris vrací, aby vyléčil Claire. Když se mu to podaří, uvidí, že je Alexia oba sleduje, avšak se smíchem odchází. Rozhodnou se ji pronásledovat, protože bude jistě vědět, kde je Steve. Najednou se zdí proboří velké chapadlo a zboří schodiště. Claire útok přežije bez úhony, avšak Chris zůstane dole se zraněnou nohou. Claire musí pokračovat dále bez svého bratra - slyší výkřik Steva a musí ho jít zachránit. Najde ho ve vězení, připoutaného k židli na stejném místě jako byl předtím Alexander. Steve ji řekne, že na něm Alexia udělala stejný pokus jako na svém otci, načež zmutuje v obrovskou příšeru a pokouší se zabít Claire, která před ním utíká. Když už to vypadá, že ho setřásla, chytí ji chapadlo a Stevovi stačí jedna rána sekerou, aby Claire poslal na věčnost. Probudí se v něm však jeho původní já a rozsekne chapadlo v půl. Při souboji je však taky těžce zraněn a přemění se zpět do své lidské podoby, načež Claire řekne, že ji miluje a umírá.

Mezitím Chris v úkrytu poslouchá rozhovor Alexie s Weskerem. Ten jí prozradí, že chce T-Veronica virus a jediný vzorek je v ní samotné. Ta ho však odmítá s tím, že ho není hoden, načež zmutuje a začíná obrovský souboj. Když Wesker konečně pozná, že i jeho nadlidská síla na tu Alexiinu nestačí, rozhodne se využít Chrise, kterého zpozoruje a sám utíká. Chris s vypětím sil Alexii vrhající všude kolem sebe oheň poráží..alespoň prozatím. Chris poté najde dveře skryté za rodinným obrazem Ashfordů, za nimiž se nachází tajná laboratoř. Z Alexandrových spisů, které se zde povalují, se Chris dozvídá o tom, že Alfred a Alexia jsou výtvorem hrátek s geny Veronicy, slavné zakladatelky rodu, jejíž kopii chtěl Alexander vytvořit. Alexia byla kopií takřka dokonalou, avšak vznikl i vedlejší produkt experimentu - Alfred. Poté se Chris dostane do cel, kde najde uvězněnou Claire, která mu sdělí, že je Steve mrtvý. Aby Chris mohl Claire osvobodit, musí zaktivovat sebedestrukční systém základny, který otevře všechny elektronicky zamknuté dveře. Po několika peripetiích se mu to konečně podaří a Claire mu běží naproti. Cestu jim však zablokuje velké chapadlo, které vyplivne Alexii. Do výbuchu zbývá necelých pět minut.

Chris s Claire se tedy snaží rychle otevřít přihrádku, ve které se nalézá raketomet, avšak na jeho aktivaci musí zatím čekat. Claire na Chrisovu radu uteče a ten se s Alexií musí vypořádat sám. Alexia však uprostřed boje začne mutovat v obrovskou královnu, s níž se zdá být každý boj marný. Nakonec se však raketomet uvolní a Chris pak jedinou střelou roztrhá Alexii na kusy. Času ale není nazbyt a proto rychle běží k výtahu, kde by na něj měla čekat jeho sestra. Zjistí však, že ji ve svých rukou drží Wesker, který ji odtáhne pryč. Chris je po chvíli dostihne.

Vypadá to, že Weskerovi vůbec nevadí, že je Alexia roztrhána na kusy. Svůj vzorek T-Veronica viru totiž získal ze Stevova těla. Poté pustí Claire a hodlá zabít Chrise. Chris svou sestru pošle ke stíhačce, zatímco se sám pouští do souboje. Vypadá to však, že proti nadlidským silám Weskera prostě nemá šanci. Až po chvíli se mu podaří shodit na něj traverzy, ale ani to Weskera úplně nezastaví. Rozdělí je až výbuch a následně šlehající plameny, které Weskerovi spálí tvář. Navzájem si slíbí, že si své účty vyřídí příště a Chris rychle utíká ke stíhačce, v níž spolu se svou sestrou odlétá, v zádech výbuch základny. Chris prohlašuje, že toto ještě není konec. Nejdříve musí zničit Umbrellu.